Dcera Pána zla:Kapitola 8

7. listopadu 2008 v 21:23 | Giner |  HP povídky na přání
Je tady další kapitola, ale poměrně krátká...ale říkám si,že alespoň něco;-) Teď orpavdu nemám moc času psát, je toho hodně ve škole:-( doufam,ze se kapitolka alespoň trošku líbit:)
GinerKapitola 8
Když se probrala, slunce již bylo vysoko na obloze a místo na druhé straně postele bylo prázdné, Severus její ložnici již opustil. Byla zklamaná , i když by k tomu neměla mít důvod, celé to přece dělal jen proto,že musel, nic k ní necítil, měla by být ráda za to, co včera dostala. Ano, měla by být ráda, ale cítí jen zklamání a bolest, pořád doufala, že by k ní mohl cítit něco více. Aniž by si to uvědomila, po tváři jí stékala slza, kterou ale rozhodně setřela, nebude přece plakat.
Dala si teplou sprchu, aby se trochu vzpamatovala a poté sešla do jídelny, kde právě skřítci prostřeli na oběd. Severus již na ni čekal.
"V pořádku," zeptal se jen a čekal,co odpoví, sledoval napjatě její tvář.
"Jo,jasně," odtušila a nehnula ani brvou, nechtěla,aby věděl,že je do něj blázen.
"Hned po obědě se přemístíme do Bradavic, ano?"
"Dobře, promluvíme si s dědečkem. Budeš tam se mnou?" Kývl.
"Rozhodl ses, co se svým životem?"
"Co máš na mysli," pozvedl tázavě obočí, jak to uměl jen on.
"Budeš dále na straně mého otce?" Napjatě čekala na jeho odpověď a doufala, že se rozhodl správně.
"Ne," odtušil prostě. "Dnes si o všem promluvím s Brumbálem," přiznal. Annie se na něj něžně usmála, byla ráda,že se rozhod takhle, brala to jako velmi dobré rozhodnutí.
"Řekneme mu i o našem sňatku?"
"Ano, měl by to vědět,aby tě dokázal ochránit, tvůj otec bude schopný tě zabít, pokud mu nedáš dědice."
"Vím,ale o mně moc nejde, důležitý jsi ty, do toho všeho ses namočil aniž bys musel, nemusel jsi mi pomáhat,ale přesto jsi to udělal."
"Bylo to moje rozhodnutí,neneseš za něj žádnou zodpovědnost," pověděl jí a mírně se pousmál. Kývla, ale přesvědčena o tom zcela nebyla.
Pak už jen mlčeli, ani jeden netušil,co by měl říct dále.
Hned po obědě se pomocí krbu dostali do bradavické ředitelny. Anniel ze svého oblečení setřela vrstvu sazí a prachu a teprve poté se rozhlédla po místnosti, ještě odstoupila od krbu, aby se Severus v klidu dostal také do místnosti a třeba ji nepovalil na zem.
Annie si uvědomila, že v místnosti jen sedí na bidýlku Fawkes, dědečkem ve své pracovně ještě nebyl.
A tak si dívka sedla do křesílka a když přišel Severus,tak ji následoval, v tichosti čekali na řediteli, který byl v tuto chvíli pravděpodobně ještě na obědě.
Slyšeli, jak se chrlič odsouvá a točící schody někoho vyváželi nahoru. Anniel se zhluboka nadechla, bála se toho setkání snad více než svého otce. Dveře se otevřely a dovnitř vstoupil ředitel, který měl velké kruhy pod očima.
"Ahoj dědečku," pozdravila no Annie tiše.
"Pane řediteli," kývl na něj Snape a snad poprvé viděl svého ředitele překvapeného.
"Co tady děláte," zajímal se, aniž by je pozdravil.
"Nechceš se posadit?Bude to na dýl," požádala jej jeho vnučka a upřela na něj své oči. Počkala,až se její dědeček usadil a teprve poté začala povídat svůj příběh, Severus jí doplnil o to, jak se dostal k Pánu zla. Oba k němu byli naprosto upřímní a Brumbál si toho vážil.
"Musíte dále hrát svou roli," pověděl jim. "Vím,že to bude těžké, ale jinak to nejde. Zvládneš to, Annie?" Přikývla, i když trochu nejistě, věděla,že to bude těžké,ale musí to udělat, už pro Severuse, jinak by jeho život byl ve větším ohrožení než byl dosud a to nemohla dopustit,už tak riskoval dost.
"Hned po zkouškách se oba přemístíte na Severusovo sídlo, ty se Annie nebudeš účastnit žádných akcí a Severusi,nechtěl by jsi pracovat jako zvěd u Voledmorta?Je to nebezpečné, ale informace by nám hodně pomohly... Nebo tě můžeme někam ukrýt stejně jako Anniel."
"Budu zvěd," pronesl chladně a rozhodně, v tomhle měl jasno.
"Nechci se skrývat," pověděla rusovláska naštvaně a z očí jí šlehaly blesky, zase ji chtěli ze všeho vyloučit.
"Jiank to nejde, bylo by příliš nebezpečné, kdyby ses někde ukazovala, zvláště když nejsi těhotná, tvůj otec by tě zabil," domlouval jí i Severus. "Udělej to,prosím pro mě," požádal ji, věděl už,jak na ni. Nerozhodně se na něj dívala, přece nemohl poznat,že je do něj blázen... Po chvíli nakonec kývla a ucukla pohledem, její dědeček to sledoval se zájmem a potměšile se usmíval, poznal, jaké city jeho vnučka skrývá...
"Měli by jste jít na kolej," vyhodil je oba slušně ze své pracovny a zavřel za nimi dveře, poté se dal do vyřizování korespondence,která se mu na stole nahromadila.
Ještě než vyšli na chodbu, kde se poflakovali studenti, tak se ještě Severus nahnul ke své dívce a políbil ji.
"Zvládneš to," pošeptal jí do ucha a nechal ji roztřeseně stát za chrličem, sám odcházel do sklepení poměrně rychlým krokem a velmi dobrý pozorovatel by si mohl všimnout, že vypadá šťastně, rozhodně už neměl tak kyselý výraz v obličeji jako vždycky...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Salem Salem | Web | 8. listopadu 2008 v 14:49 | Reagovat

téda, to bylo kratičký,a le docela hezký.to abych taky něco vyplodilaXD

2 III III | 9. listopadu 2008 v 18:15 | Reagovat

Máš to moc pěkný!!!

3 anniel anniel | Web | 10. listopadu 2008 v 17:27 | Reagovat

konrčně jsem sí jí přečtla moc děkuju supeeeer jako vždycky...!!:)

4 Vendik Vendik | 12. listopadu 2008 v 18:48 | Reagovat

Super, kapitolka se ti moc povedla :)

5 olča olča | 30. listopadu 2008 v 11:11 | Reagovat

je super přidej co nejdříve další kapču

6 Klér Klér | Web | 4. prosince 2008 v 10:59 | Reagovat

fakt hezký, ale chce to pokračování, nemyslíš? já si totiž myslim, že určitě jo:-)

7 Angela Dumbledore Bleck Lupinova Angela Dumbledore Bleck Lupinova | Web | 3. dubna 2009 v 21:41 | Reagovat

hip hip hura a dalšia?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama