Taneční soutěž - poslední kapitola

25. dubna 2008 v 4:55 | Giner |  Taneční soutěž
Tak ju,máte tady poslední kapitolu,omlouvám se za chyby,ale už opravdu nemám čas a ani náladu to opravovat... Tak si ji užijte:-)
Giner
P.S:jdu opět šprtat fyziku a matiku, snad to do sedmi stihnu...

KAPITOLA 9
Byl tady konečně Silvestr a ty dny do něj byly nádherné nejen mezi Hermionou a Severusem Snapem, ale také mezi Ginny a Harrym. Rusovláska se probudila, na spoustu věcí, co se staly během jejího věznění si nevzpomínala, ale možná to bylo dobře. Za to si dobře vzpomínala na to, co bylo předtím, vypadalo to, že dívka bude v pořádku, ale bude muset chodit na kontroly. Dnes měla dokonce dovoleno jít se podívat na ples, což si moc přála, chtěla si s Harrym zatančit alespoň jeden tanec, ten ji bude stačit, pak klidně půjde zase odpočívat.
Ten den všechny sedmačky zmateně pobíhaly po svých pokojích a snažily se co nejlépe upravit, jen Mia se nestresovala, byla naprosto šťastná a tohle řádění šlo mimo ni.
Pousmála se, dnes se všichni dozví o tom, že již ukončila studium na škole, byla zvědavá, jak na to zareagují. Bála se, že ji odvrhnou. Už se o tom bavila s Brumbálem i se Severusem, oba ji ujišťovali, že se to nestane a že může hned nastoupit do učení lektvarů. Ta představa Miu nadchla, bude se Severusem trávit spoustu času a ještě se od něj naučí hromadu věcí...
Večer se neúprosně blížil a nyní se začala připravovat i Hermiona a Ginny, která přišla požádat Hermionu o pomoc při líčení. Užili si u toho spoustu legrace a opravdu se nasmály, bylo to báječné, po dlouhé době bylo vše tak, jak mělo.
"Budu ti fandit,"mrkla ještě před síni Ginny na svou přítelkyni a nechala se odvádět Harrym do sálu. Ve Vstupní síni u schodiště stál Severus Snape v černím fraku a čekal na ni, když ji uviděl, znovu si uvědomil, jak je rád, že právě tato mladá žena patří jenom jemu. Dnes jí to náramně slušelo, měla černé upnuté kratší šaty, které zvýrazňovaly její dokonalé křivky a vlasy měla sčesané do drdolu, jen kolem tváře si nechala pár volných pramenů. Vypadala kouzelně, jemně se na ni usmál a když k němu přišla, uklonil se a nabídl jí své rámě.
Hermiona to s radostí přijala, byla šťastná, netušila, jaký dnešní večer bude, bála se, ale zároveň se na něj děsně těšila.
Sál byl plný lidí a když tam spolu vešli, upřelo se na ně spoustu pohledů. Dívka se ale jenom usmála a hrdě vykročila i se Severusem k učitelskému stolu, kde bylo jejich místo. Její profesor jí spořádaně odsunul židličku a nechal ji posadit, teprve poté se usadil i on sám. Všichni to sledovali s překvapením, nikdy je nenapadlo, že zrovna takhle by se mohl chovat jejich profesor lektvarů, všichni jej znali jenom jako ironického, cynického muže bez kousku citu.
"Dobrý večer," pozdravila Hermiona vychovaně všechny u stolu, ale odpověděla jen profesorka McGonagallová s Brumbálem.
"Vám také, Hermiono, snad si ho užijete, jak se patří," usmál se na ni ředitel.
"O tom nepochybuji, pane." Usmála se.
Teprve nyní si Mia prohlédla sál, byl nádherně vyzdobený do zlaté barvy a malé stolečky pro studenty a hosty stály všude okolo stěn, tohle se panu řediteli opravdu povedlo. Ihned mu to pochválila a dále pokračovali ve zdvořilostní konverzaci, pomalu se k nim přidali i ostatní, kteří se vzpamatovali ze šoku, který jim hned na začátku způsobili. Další šok je ale čekal když se Snape přidal do konverzace, hlavně studentky, které seděly u profesorů coby jejich tanečnice, to nemohly delší dobu rozdýchat. A to neviděli ruku, kterou měl Severus na Hermionině koleně, to by snad omdlely a skončily pod stolem.
Chvíli po osmé hodině zacinkala profesorka McGonagallová jako vždy na skleničku a tím sjednala ticho v síni. Brumbál povstal s pronesl úvodní řeč, na jejímž konci přivítal zpět mezi živými Ginny, o které všichni ještě nevěděli. Hned jak domluvil, tak se Mia postavila a začala tleskat, všichni totiž byli tiše a něco si šeptali, pomalu se k ní přidal celý sál.
"Jak vidím, Hermiono, nezměnila ses, stále si stojíš za svým a nebojíš se." Usmál se na ni přes půlměsíčkové brýle ředitel.
"Myslím,že v tomto se mýlíte pane,"pověděla mu. "Mám strach, po tom všem nejsem beze strachu a změnila jsem se, ale máte pravdu, stojím si za svým, možná více než kdy dříve." Její pohled na okamžik ulpěl na jejím společníkovi.
"Tak je to správné," usmál se ředitel.
Nejdříve se podávala večeře, poté hrála pomalá hudbu, kdy si mohl zatančit kdokoliv chtěl a teprve po půl desáté odstartovala soutěž. Páru bylo poměrně hodně, nejprve se tančily standardní tance a teprve poté latinské. Mione si to užívala, nejvíce asi konečné tango. Byla u něj vážná a upřeně se dívala se svému profesorovi do očí a ten pohled rozhodně nebyl nevinný, naopak dost vyzývavý. Ten jí stejně oplácel a jasně říkal: Jen počkej. Oba se u tance bavili a tak si nevšimli, že nakonec pomalu všichni přestávali tančit a sledovali je, tančili totiž opravdu nádherně. Hned když dotančili, rozezněl se síni ohromný potlesk a někteří ze studentů i pískali.
"Myslím, že o vítězi je rozhodnuto," pronesl Brumbál. "Teď se ale bude jednat ještě o druhé a třetí místo, které po domluvě s profesory odjede také pryč, ale to podle svého výběru do nějakého města Evropy. Ale pokud vítězný pár bude chtít také odcestovat někam jinam, není problém." Mrknul na ně. "A nyní nás prosím na chvíli omluvte, dojdeme se s porotou poradit, kdo si tento výlet nejvíce zaslouží."
A s tím i s několika dalšími lidmi zmizel do malé místnosti hned za Velkou síni. Ale zábava pokračovala dále, jen někteří studenti vypadali hodně napnutě, ale někteří vůbec, třeba věděli, že to zkazili a nebo se jich to netýkalo, protože se soutěže vůbec neúčastnili. Hemriona si všimla, že Ginny a Harry nyní tančí také, hrála příjemná, pomalá hudba.
"Smím prosit?" Zašeptal jí do ucha Severus, který stál za ní. Usmála se a otočila se na něj.
"Ty vždycky,"pověděla mu stejně tiše. Tančili pomalu a užívali si přítomnost toho druhého, ani jeden z nich si nevšímal pohledů ostatních.
"Vezmeš si mě?" Zeptal se jí najednou, což ona vůbec nečekala a zastavila se, jen ho upřeně pozorovala a dívala se mu do očí. Už myslel, že neodpoví, když kývla a v očích měla slzy. Pevně jej objala a políbila ho, zatím jenom na tvář, nechtěla pohoršovat své okolí.
"Ano," pověděla a několikrát to zopakovala, ve tváři měla šťastný úsměv. Severus vytáhl z kapsy prstýnek a navlíkl jí ho, nikdo kolem nich jim nevěnoval pozornost, jen na opačném konci sálu právě vstupoval do síně Brumbál a usmál se, viděl okamžik, jak profesor lektvarů navlékl Hermioně prsten.
Spolu s Brumbálem přišli i ostatní porotci - profesorka McGonagallová, madam Bonesová, profesorka Vectorová.
Ihned si sjednali ticho a vyhlásili výsledky. Druhé místo vyhrál Neville s Lunou a třetí Draco Malfoy, který se přidal na stranu Fénixova řádu a jeho přítelkyně Kate z Mrzimoru.
Hned po vyhlášení výsledků se všichni vítězové postavili na menší prostranství připravené jen pro ně.
Prvně promluvil Draco.
"Myslím,že jsou tady lidi, kteří si tento výlet ze školy zaslouží mnohem více a proto bych byl rád, kdyby místo nás mohl jet Harry Potter a Ginny Weasleyová." Všichni se na něj překvapeně podívali.
"To je od vás šlechetné, pane Malfoy, ale pan Potter a selčna Weasleyová nikam nemohou, slečna musí zůstat ještě nějakou dobu pod dohledem naší milé ošetřovatelky. Ale vaši nabídky si jistě váží, sami vám na to pak poví svůj názor, nyní nejsou již přítomní, museli se vrátit na ošetřovnu." Draco přikývl, ale tímto si získal obdiv mnoha lidí v síni.
"A při této příležitosti bych rád oznámil, že slečna Grangeorvá úspěšně složila předčasné zkoušky OVCE a nyní nastupuje do učení lektvarů k profesoru Snapeovi." Oznámil ještě Brumbál a ještě jednou pogratuloval Mie.
"Přeji vám hodně štěstí, Hermiono, nejen v učení, ale také v osobním životě."Popřál jí a pohledem sjel k jejímu prstenu na ruce.
"Jste velmi všímavý, pane řediteli."Usmála se na něj. "Děkuji vám za všechno, co jste pro mě udělal, hodně to pro mě znamená."
"Ano, já vím. Kdyby se cokoliv stalo a mohl bych pomoct, jsem pořád tady. Můžu to zasnoubení oznámit?" Zeptal se s jiskřičkami v očích. Snape, který stál hned vedle, si rezignovaně povzdechl, když na něj jeho snoubenka upřela svůj pohled a přikývl.
"A při dnešním večeru tady máme ještě jednu skvělou zprávu. Slečna Grangerová a Severus Snape oznámili své zasnoubení," vyhlásil ještě Brumbál. Ticho, nikdo nevěděl, jak se zachovat, ale poté se roztleskal zmijozelský stůl a po něm se přidali další, všichni jim gratulovali, ale u Severuse dost nejistě, u něj srdečně blahopřál jen Draco a profesorský sbor, přece jen byl poměrně neoblíbený.
Na plese vydrželi už poté jen chvíli, nikdo jim v odchodu nebránil. Šli se projít k Černému jezeru a povídali si, u jezera se poté posadili na zem, kde kouzlem odstranili sníh a vytvořili jakousi kopuli, kde se neustále drželo teplo, takže tam mohli sedět velmi dlouho aniž by cítili zimu. Seděli a pozorovali spolu hvězdy a u toho si povídali. Oba byli velmi šťastní, tohle bylo to, co si oba velmi dlouho přáli - být spolu, po dlouhé době byli konečně šťastní...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 III III | 25. dubna 2008 v 13:40 | Reagovat

Škoda že už to končí, ale myslim že lepší konec  už to snad ani nemohlo mít

2 Aenda Aenda | E-mail | Web | 25. dubna 2008 v 13:54 | Reagovat

to už je konec...bože muj bylo to krásné

3 papricka papricka | Web | 25. dubna 2008 v 13:59 | Reagovat

ten konec je jedinecny... a ten draco...Ach :*P

4 candy candy | 25. dubna 2008 v 14:53 | Reagovat

naozaj nadherne ukoncene. :D aj som zabudla ze bola sutaz tanecna... mala som pred ocami iba ich dvoch :D

5 Vina Vina | Web | 25. dubna 2008 v 19:11 | Reagovat

nádhera, ale škoda že jsi to už ukončila

6 Katie Katie | Web | 25. dubna 2008 v 19:54 | Reagovat

wow nádherný konec- moc se to povedlo !!!! :)

7 Miuska Miuska | E-mail | 25. dubna 2008 v 20:48 | Reagovat

nadherne skoro mi vyhrkla slzicka z tej romantiky dufam ze napises dalsiu takuto romanticku poviedku ;D

8 Arival Arival | Web | 25. dubna 2008 v 22:07 | Reagovat

Jé, asi se taky do nějaké té taneční soutěže přihlásím, :-D když vidín ty výsledky :-D

Bylo to moc pěkné... ;) (jakjinak)

9 Malicia Malicia | 26. dubna 2008 v 10:00 | Reagovat

nádhera lepší konec snad nemoh bejt!! =o))

10 sirina sirina | 27. dubna 2008 v 18:03 | Reagovat

Ahojky, je to super povídka, stejně jako ostatní....heh mám dotaz, myslíš, že bysis mě mohla dát na icq (480-322-766). Díkes

11 Giner Giner | 27. dubna 2008 v 18:48 | Reagovat

Sirina:určitě:-) už jsme si tě přidala...

12 anniel anniel | Web | 27. dubna 2008 v 18:49 | Reagovat

gut gut gut....:)

13 midnight midnight | 27. dubna 2008 v 20:44 | Reagovat

nááááááááááááádhera....

14 dreak dreak | 28. června 2008 v 13:39 | Reagovat

dost divní snap s hermionou ale jinak super

15 Lisa Lisa | 15. července 2008 v 21:14 | Reagovat

Giner,tvoje povídky jsou prostě boží!!!!!

16 Lady Afraid Lady Afraid | Web | 17. července 2008 v 21:52 | Reagovat

TLESKÁM!!!

17 Veronika Veronika | E-mail | Web | 20. července 2008 v 21:48 | Reagovat

Píšu koment až k poslední kapitole, protože jsem se od příběhu nemohla odtrhnout. Je to úžasný. Ke konci jsem měla dokonce slzičky v očích...

18 Laudanum Laudanum | 2. srpna 2008 v 16:23 | Reagovat

Můj názor asi bude jiný, než Ti tady píší ostatní. Tvoje povídky jsou všechny stejné. U všech používáš stejné výrazy, opakuješ slova, pak to splývá dohromady. A veškeré rozhovory jsou na úrovni 13ti leté holky. Nevím kolik Ti je ani mě to nezajímá..Děj je jak vytažený z přeslazený knížky o princi a princezně a pak to působí, že to nemá děj a ani hlavu a patu. Mohlo by to být pěkné, kdyby ses pořád neopakovala. Člověk se vyvíjí,proto Ti přeji aby se vyvinuly i Tvé povídky. Pro inspiraci navrhuji stránky www.fantasmagorium.net zejména Hříchy Severuse Snapea. Tam je každá povídka absolutně jiná. Toto Ti píšu jen proto, že postavu Severuse Snapea obdivuji a jsem toho názoru, že by pod tvým perem mohly vzniknout lepší povídky, které si on jistě zaslouží...

19 Klér Klér | Web | 4. prosince 2008 v 8:59 | Reagovat

moc hezký, sice trošku krátký, ale vážně dobrý :-)

20 Mrzimor Mrzimor | E-mail | Web | 6. dubna 2009 v 17:37 | Reagovat

Bezvadnej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama