Kapitola 6

16. března 2008 v 21:45 | Giner |  Taneční soutěž
Další kapitola, tentokrát věnována Vince, díky které je kapča vůbec na světě:)
Anniel: Povídka pro Tebe se píše, ale bohužel si má fantazie vzala dovolenou a s časem to taky není nic moc...
Jinak kapitola je o ničem a je poměrně krátká,tak s eprosím nezlobte..
Vaše Giner

Kapitola 6
Přemýšlela o všem, co se dnes stalo v kabinetě. Tolik ho potřebovala vedle sebe, ubíjelo ji, když s ním byla v jedné místnosti, dotýkala se ho při tanci, ale nic více si nemohla dovolit. Trhalo jí to srdce. I to, že on k ní možná taky něco cítil, ale taktéž nemohl dát své city najevo. Musí ještě vydržet, přece ho nepošle do Azkabanu tím, že by si začal se studentkou. Ne, to mu raději vše poví za půl roku, když už bude vystudovaná čarodějka a bude doufat, že on její city bude opětovat. Kdyby ho měla ztratit nadobro, byl by to její konec…
Šla ztichlým hradem, když ve Vstupní síni natrefila na Harryho, který v náručí držel rusovlasou dívku. Hábit měla potrhaný a na odhalených místech šly vidět pouze modříny, odřeniny a dokonce i spáleniny. Všimla si, že jí po ruce stékal pramínek krve a dech měla nepravidelný. Její čelo bylo oroseno potem, určitě měla vysokou horečku.
" Co je s ní?" Vyděsila se a ihned spěchala za kamarádem, který s ní pospíchal směrem k ošetřovně.
" Našel jsem ji na náměstí a už byla v tomhle stavu," vysvětloval a ještě zrychlil, nechtěl jí teď ztratit, když ji našel. To by už nepřežil…
" Madam Pomfreyová," volal už na chodbě a vtrhl na ošetřovnu jako velká voda.
" CO se to tady děje," vyšla ošetřovatelka naštvaně z kabinetu, když ale viděla dívku, ihned se k ní vrhla a zjišťovala její zranění.
" Jděte ven, musím ji ošetřit. A zavolejte profesora Brumbála a Snapea," vyhnala je z ošetřovny a kolem dívčiny postele zatáhla závěsy.
Mione se ihned rozběhla do sklepení, zatím co Harry běžel do ředitelny.
Utíkala hradem, několikrát málem zakopla a spadla, nereagovala na rozhořčené volání Filche a do SNapeova kabinetu vpadla bez zaklepání.
" Pane profesore," vysypala ze sebe zadýchaně.
" Co se děje, Grangerová." Zeptal se nevraživě, i když ji viděl rád. Snažil se ji chránit a sebe vlastně taky, zasloužila si někoho mnohem lepšího než byl on
" Ginny… Je na ošetřovně a je na tom dost zle,máte tam jít." Řekla rychle. SNape kývl, přešel ke svému krbu, ve kterém za chvíli zmizel. Hermiona si nadávala do blbců, vždyť cestou sem také mohla použít letax, bylo by to rychlejší a nemusela bys přes celý hrad běžet jako torpédo.
Už klidným krokem došla před ošetřovnu, kde na židli seděl i její nejlepší kamarád.
"Jak je na tom?" Zajímala se. Podíval se na ni se smutkem v očích.
"Já nevím, ještě mi nikdo nic neřekl." Povzdechl si.
"To bude dobré, Harry. Ginny se určitě uzdraví, uvidíš."
"Snad máš pravdu. Ale víš, co nechápu?" Zavrtěla mlčky hlavou. "Proč se neozvala a nebo proč to kouzlo neprovedl Brumbál nebo někdo jiný z Řádu, zvládla jsi ho ty, takže myslím, že ředitel by ho určitě zvládl taky." Řekl zoufale, nechápal nic. Mohli jí přece pomoct dříve, kdyby použili to kouzlo.
" To kouzlo je složitější než se zdá, Harry, vždy je zapotřebí hodně štěstí, aby se podařilo. Některé místa proti němu můžou mít ochranu a nebo mohou být použita kouzla, které ti ukáží, že hledaná osoba je na hřbitově, na druhém konci světa a nebo třeba v samotném pekle. To že jsme ji našli byla ohromná náhoda."
Přikývl. Pak už oba mlčeli, každý z nich byl ponořen ve svých myšlenkách.
Takhle je našli i jejich profesoři, které zajímalo, kde dívku objevili.
" Jak je jí?" Chtěl prvně vědět Harry.
" Snad bude v pořádku, jen nevíme, jak na tom bude po psychické stránce." Pověděl Brumbál.
" Jak a kde jste ji našli?" Zajímalo SNapea.
" Kouzlem Tetrameka jsme zjistili, že je v Londýně. A tak se Harry rychle vydal do Síriova domu, kde ji objevil," přiznala Hermiona.
" Můžu za ní?" Zajímalo Harryho, který nevnímal jejich rozhovor. Brumbál přikývl, věděl, že by se tam stejně vydal a nyní ho od něj neodtrhnou, bude sní dokud se neprobudí a nebude v pořádku… Nic jiného slyšet nechtěl a šel za dívkou,. Uchopil ji za ruku a jen pozoroval její tvář.
" Měli jste štěstí, že jste ji našli, nevím, jak by jinak dopadla. V mudlovské nemocnici by jí asi nepomohli." Řekl SNape tiše.
" Ano, měli jsme štěstí." Řekla Mia. Ještě se podívala na Harryho s Ginny a opustila ošetřovnu, nechtěla ty dva rušit. A teď by tam byla stejně zbytečná.
" Slečno Grangerová, mohu s Vámi ještě mluvit?" Zadržel ji ředitel.
" Ano, jistě." Pověděla.
" Půjdeme ke mně do kanceláře, tam budeme mít více klidu," pověděl a vydal se i s dívkou, ne, spíše mladou ženou, do ředitelny. SNape se za nimi chvíli díval a poté se vydal do sklepení.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anniel anniel | Web | 16. března 2008 v 22:12 | Reagovat

neva,neva jsem na tom stejně.ale už tam zase budu přidávat kapitolky a povídky.Jinak se mocinky těším na povídečku,jsem velmi napjatá.Anniel

2 Giner Giner | 16. března 2008 v 22:22 | Reagovat

super:) uz se na tve povidk tesim

3 Vina Vina | Web | 16. března 2008 v 22:24 | Reagovat

Výborné tohle se ti povedlo. Jen tak dál, i když je to jen tak krátké tak lepší než nic

4 zrzka zrzka | E-mail | 17. března 2008 v 19:58 | Reagovat

jedem, Giner, píšem, píšem, jsi vážně dobrá. Jenom jsem to zhltla a dala bych si nášup... fakt moc dobrý...

5 NarcissaB. NarcissaB. | Web | 21. března 2008 v 15:47 | Reagovat

Ach jo... Proč to všichni píšou tak strašně napínavý... Já se další kapitoly asi nedočkám... Je to moc hezký a tahle kapitola se ti povedla a já moc chci další... :))))

6 katie katie | Web | 22. března 2008 v 14:51 | Reagovat

super kapitola

7 Salem Salem | Web | 23. března 2008 v 21:26 | Reagovat

Ahojky giner!

Myslím, že jsi to shrnula na začátku, kapitolka je krátká a nic moc se v ní neděje, tedy neděje se  v ní nic víc, než by člověk předpokládal.

No jinak jsem ráda, že jsi po dlouhé době přidala kapitolu, já samato teď taky moc nestíhám:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama