Taneční soutěž - Kapitola 1

25. prosince 2007 v 0:01 | Giner |  Taneční soutěž
První kapitola nové povídky:) Tak si ji užijte;-)

Kapitola 1
" Milí studenti, mám pro vás jednu velmi důležitou zprávu." Povstal dva dny před Vánocemi při snídani Brumbál. Všichni žáci se na něj dívali, i když někteří vypadali, že ještě spí. Nevadilo mu to a s úsměvem pokračoval: " O Silvestru se bude konat ples na oslavu poražení lorda Voldemorta a při této události bude ještě taneční soutěž, které se povinně zúčastní sedmé ročníky. Vítězný pár odjede na týden do Skotska na jedno menší sídlo, kde bude moct odpočívat od školy." Ve Velké síni to jenom šumělo, holky si ihned zamlouvaly partnera.
" A protože je málo chlapců, tak budou tančit i profesoři, včetně mě." Teprve nyní se v síni rozpoutala vřava, nikdo si nedokázal představit, že takový Snape bude tančit! Všechny dívky ale smích přešel, když si uvědomily, že právě ony s ním budou možná tančit!
Hermiona se obrátila na Harryho.
" Půjdeš se mnou?"
" Promiň Mione, ale už jsme to slíbil Parvati." Kývla a smutně se usmála. Po Ronově smrti se Parvati zhroutila a tak se jí snažil Harry držet nad vodou, vyčítal si, že přítelova smrt byla jen a jen jeho chyba. Ale tak šeredně se mýlil… Nikdo za to nemohl, snad jen Voldemort! A tak se už rok snaží Harry napravit své chyby, ačkoliv ho Parvati nikdy o nic nepožádala, tak dělal, co jí na očích viděl. Až teď ho požádala o tanec, chápala, že to nemůže odmítnout. Proto se otočila na Nevilla, ale ten jen mlčky zavrtěl hlavou a ukázal na Lunu k Havraspárskému stolu. Kývla hlavou.
" Nezadané studentky prosím ke mně," znovu promluvil Brumbál a ona a ještě pár děvčat se vydalo k učitelskému stolu.
" Takže budeme losovat." Usmíval se Brumbál a vyčaroval klobouk, do kterého vhodil jména všech profesorů a pak klobouk podával jedné dívce po druhé. Mia vytáhla poslední lísteček a podívala se, s kým že bude tančit.
" Takže?" Podíval se na ně Brumbál vyčkávavě.
" Hagrid," ozvala se Pansy Parkinsová. To Miu trochu pobavilo, ale bylo jí Hagrida líto, nebude to mít snadné.
" Profesor Snape," pokračovala Mia. S profesorem Kratiknotem tančila nejvyšší dívka s ročníku a s Brumbálem jedna mrzimorská studentka. Všichni, až na Pansy a Snapea, byli spokojení. Hemioně bylo jedno s kým bude tančit, byli mnohem důležitější věci než jedna soutěž, to si uvědomila už dávno.
" Málem bych zapomněl, bude se tančit valčík, waltz a tango." Zvolal ještě ředitel a poté se zase všechno vrátilo do starých kolejí. Všichni zamířili na výuku.
" V sedm hodin u mě, Grangerová," řekl jí ještě tiše Snape. Dívka přikývla a odcházela na první hodinu. Byla unavená, moc toho včera nenaspala, došel jí totiž lektvar pro bezesný spánek. Takže se jí opět zdálo o válce a lidech, které viděla umírat. Mezi nimi byli bohužel i její rodiče a Ron.
Za ten rok se hodně změnila, nevěděla však, jestli k dobrému či ne. Nemluvila tolik a ani se tak moc nesmála,byla vážnější,snad ještě zodpovědnější a hlavně měla více starostí. Dospělost si ji našla příliš brzy…
Ani nevěděla, jak celý den přetrpěla. V hodinách se nedozvěděla nic nového, protože většinu věcí se musela naučit už za války, aby přežila. A to, co nevěděla z války, tak to zjistila při četbě knih, když nemohla celé noci spát.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 katie katie | Web | 25. prosince 2007 v 17:06 | Reagovat

supetr kapitola tato povídka vypadá velice nadějně moc se těším na pokračování

2 Ellien Ellien | Web | 25. prosince 2007 v 18:23 | Reagovat

jééé další povídka. Začátek vypadaá moc dobře. Těším se na další kapitolku.

3 candy candy | 26. prosince 2007 v 23:59 | Reagovat

no nadejne... originalne povedala by som. uz sa nemozem dockat pokracovania. :) to som zvedava ako budu cvicit... :D

4 read read | 28. prosince 2007 v 15:54 | Reagovat

Jojojo už se těším

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama