Vzpomínky - kapitola 2- část 2

2. srpna 2007 v 20:01 | Giner |  Vzpomínky
Pokračování:))

Její nová spolužačka je živá až dost. Mrkla na hodinky, měla by jít už na hodinu, její přátele právě vycházeli z velké síně.
"Kde jsi byla?" Ptala se Cara Hermiony. Ta se na ni ledově dívala.
"V knihovně."
"Opravdu? A co jsi tam zjistila?"
"Hodně zajímavých věcí, třeba pravdu o tobě." Zasyčela nenávistně.
"Pravdu o mně jsi nemohla zjistit, jelikož já ji nevím ani o sobě." Hermiona se na ni dívali velice nazlobeně, dívka raději odvrátila pohled a podívala se na školní pozemky.
"Sarah," vykřikla. Rychle strčila věci Ronovi do rukou a běžela za svou sestrou. Objala ji. Sarah vypadala hrozně, blonďaté vlasy měla rozcuchané, kruhy pod očima a nepřirozená bledost tváře dělaly dojem nemoci.
" "Kdo tě mučil?" Zeptala se po pohledu do jejích očí.
" "Do toho ti nic není."
" "Ale je. Byl to Voldemort, Smrtijedi a nebo náš známý Ralph Gregory?" Sarah při vyslovení posledního jména cukla.
" "Kde je a co chce?" Sarah se začala svíjet v bolestech. Cara zaklela, byla propojená s Ralphem.
"Kde jsi?" Zeptala se ledově,za okamžik Sarah začala mluvit jeho hlasem.
"Jsem u portálu v Prasinkách. Pojď sem nebo ji zabiju, máš na to tři minuty." Sarah vrtěla hlavou, už nebyla schopná mluvit. Ven se řítila Hermiona, Harry a Ron. Cara se nerozmýšlela, rychle utíkala k portálu, život její sestry pro ni byl přednější než vysvětlení novým přátelům. Věděla, že by jí v tom chtěli zabránit. Objevila se v Prasinkách.
"Crucio," poslal ji ten známý hlas do pekla bolesti. Vzal jí hůlku. Po nekonečně dlouhé době to přestalo. Třásla se. Takhle moc ji už dlouho nikdo nemučil. Zvedl jí hlavu. Dívala se do tváře asi 30letému Ralphovi Gregorymu, pocítila k němu hroznou nenávist.
"Zruš to spojení." Zašeptala.
"Už se stalo, já chci tebe. Tvoje sestra Sarah je mi ukradená, nemá žádné předky Elfy. Myslela sis, že tě nenajdu? Schovávala ses mi velice dlouho. Celých osm let, byla jsi dokonce prohlášená za mrtvou. Ale já Tě našel, já jsem totiž dobrý, mnohem lepší než ty. Nepomohlo ani to zbarvení vlasů. Jaká škoda, že?"
"Co chceš?"
"Tebe. Staň se Smrtijedkou a nebudu tě brát jako holku pro všechno."
"Nikdy, to raději umřu." Vypadal zklamaně. Jen to hrál, neuměl dávat najevo city. Neuměl milovat, znal jen nenávist a zlo, nenáviděla ho.
"V tom případě, máš velkou smůlu. Mohlo by být s tebou zacházeno docela dobře. Teď budeš jen další děvka pro mé nové známé, možná i pro samotného Voldemorta." Cara se vzchopila.
"To mě raději zabij, nikdy nebudu tvoje děvka." Rozchechtal se.
"To by bylo velice snadné." Potřebovala získat čas, tak se začala vyptávat.
"Proč já?"
"Tvá babička byla Elfka, to je ten důvod. Nenávidím elfy, protože mi vzali všechno, co jsem měl." Cara vrtěla hlavou.
"Elfové jsou krutí, ale spravedliví. Oni by něco takového neudělali, pokud by k tomu neměli důvod, zničil ses sám, tvá chamtivost a chuť zabíjet." Švihl hůlkou. Její barva vlasů se vrátila na čistě bílou.
"Mlč ty jedna malá couro. Podobáš se tak moc elfům, jsi tak čestná, spravedlivá, obětavá... A ty tvoje vlasy. Nenávidím tě, budeš trpět než zemřeš."
"Nemíním zemřít." Najednou se portálu objevil Fénixův řád, Ralph se přemístil pryč, v téhle bitce nemohl vyhrát a taky s sebou nemohl tahat Káju jako břemeno.

" Není vám nic, slečno?" Sklonil se k ní Kingsley. Zavrtěla hlavou, s jeho pomocí se postavila. Vypůjčila si jeho hůlku a rozklepanou rukou si změnila barvu vlasů.
"Kingsly, zaveď ji k Brumbálovi, my mizíme." Jen to Moody dořekl, přemístil se pryč.
"Děkuji vám, přišli jste naštěstí včas." Kingsley se pousmál a podepřel ji. Spolu se dostali do Bradavic. Kingsley ji odváděl do hradu, z hradu k nim pospíchal ředitel.
"Děkuji ti, Kingsley, už si ji vezmu." Kingsley kývl a otočil se. Brumbál Caru podepíral a odváděl na ošetřovnu. Na jedné posteli ležela Sarah, kolem které stáli Ron, Hermiona a Harry.
"Sarah," řekla tiše a šla k ní. Sedla si na její postel a stiskla jí ruku. Její sestra otevřela oči, tvář měla strhanou.
"Carollin, neměla jsi to dělat. Mohl tě zabít."
"Nemluv, unavuje to. A on mě nechtěl zabít, chtěl mě na něco jiného, mnohem horšého. Chtěl, abych se stala Smrtijedkou a nebo jeho věrnou. Naštěstí tam přišel Řád. Jak ti je?"
"Dobře." Sarah zavřela oči a usnula. Madam Pomfreyová je vyhnala z ošetřovny, jen Caru zahnala do postele. Podala jí malý flakónek s tmavě modrým lektvarem. Za chvíli cítila, jak bolest po crutiatu pomalu mizí, usnula posilujícím spánkem. Spánek neměla klidný, nejdříve viděla svou vzpomínku, která se stala její noční můrou a pak se jí vybavilo ještě něco. Byl to pocit. Pocit bezpečí a lásky. Ten pocit se jí zjevil, když se jí ve snu objevily oči profesora lektvarů.

Pak se probudila a mírně zakroutila hlavou. Podívala se na postel od Sarah. Už tam ale neležela, postel zela prázdnotou. Mrkla z okna. Venku bylo slunečné počasí, slyšela smích studentů.
"Už jste se probudila? Bylo na čase." Vykoukla madam Pomfreyová ze své pracovny.
"Jak jsem tady dlouho? A kde je Sarah?" Zasypala ji otázkami pacientka.
"Jste tady od včerejška a ta žena dnes ráno odešla. Myslím, že nyní učí obranu proti černé magii." Cara vykulila oči. Rychle se vyhrabala z postele a oblékla se, musela jít za profesorem Brumbálem. Před chrličem se zastavila. neznala heslo.

Chrlič se sám odklopil, vyšel profesor Snape. Podíval se na ni, ale ona se na něj jen lehce usmála. Snapeovi ztvrdly rysy ještě více, pokud to šlo.

Rychle vklouzla na schody a za okamžik stála před Brumbálovou pracovnou. Zaklepala a po vyzvání vstoupila. V pracovně seděla také sestra.
"Neruším?" Zeptala se preventivně. Zavrtěli hlavou.
"Ne, kdepak."
"Stalo se něco?" Ptala se Sarah znepokojeně.
"Ano i ne, včera mi Ralph Gregory zabavil hůlku. Potřebovala bych si koupit novou." Brumbál se na ni zamyšleně díval.
"Dobře tedy, zítra s vámi půjde profesor Snape na Příčnou ulici. V sedm hodin se hlaste v jeho kabinetě, ano?"
"Ano, budu tam. Zatím děkuji a nashledanou," rozloučila se a vypadla z pracovny. Fénix Fawkes se na ni celou dobu díval.
Cara šla do Nebelvírské věže. Když tam vešla, Hermiona vyskočila z křesílka od krbu.
"Kájo," objala ji.
"Hermiono! Děkuji, že jste se postarali o mou sestru Sarah." Hermiona se usmála.
"To nic nebylo, chtěla jsem se tě na něco zeptat. Je to velice důležité, jde o to, co se stalo včera. Něco jsem si dala dohromady, ale chci vědět celou pravdu, tak jako Harry a Ron." Cara zbledla a vyděšeně se na ni dívala. Sedla si ke krbu. Ve společence nikdo nebyl, všichni byli venku. Což bylo jen dobře. Ti tři ji napjatě pozorovali.
"Tak co víš?" Zeptala se.
"Třeba to, že se nejmenuješ Carollin Greenová, ale Charlotte Likeová. Že tobě a tvé sestře jde někdo po krku a proto jsi v Bradavicích. Řekneš nám pravdu? My to nikomu nepovíme. Umíme být tiše." Cara se dívala do ohně. Tohle nečekala, věděli toho o ní hodně. Hermiona byla velice inteligentní.
"To, co jsi tady řekla, je pravda, Ralph Greory mi jde po krku. Mou sestru Sarah se snaží použít proti mně a právě proto jsem pod Brumbálovou ochranou. Musela jsem si změnit jméno." Šeptala. V očích se jí zaleskly slzy, věřila jim, ale nemohla jim povědět celou pravdu, necítila se na to dost silná. Nechtěla, aby použil proti ní ještě někoho jiného než Sarah. Zpytavě se na ni dívali.
"A to je vše? Myslíš si, že jsme úplně blbí? Proč nám neřekneš všechno? Kdo jsi?" Skoro řval Harry. Cara se tvářila velice vyděšeně, takový výbuch emocí od něj ještě nezažila.
"Proč vám nepovím všechno? Protože víc nevím. Chápeš to? Já nic nevím. V hlavě mám prázdno. Tak proto," zařvala. "Nevím, kdo jsem. Nevím. Jsem prostě Carollin Greenová. Víc nevím. Jsem nikdo." Plakala. Polekaně se na ni podívali. Pak se Hermiona na ni dívala ledově, Harry také. Ron ji chytl za ruku, jen on zůstal polekaný a dal najevo nějaký cit.
"Jak to myslíš, že nevíš, kdo jsi?" Zeptal se opatrně. Cara se na něj dívala velmi bolestně.
"Jste moji jediní přátelé, ale nemůžu vám to říct, zemřelo kvůli tomu tajemství už příliš mnoho mých kamarádů, nechci ztratit i vás, jste jediní přátelé, které mám."

" Už nejsme. Když nevíme, kdo jsi, tak nemůžeme být tvojí přátele," řekla rozhodně Hermiona. Cara se na ni dívala velice smutně, lítostivě a bolestně. Doufala, že pochopí, že není připravená jim to povědět. Copak to nemůžou pochopit? Musí být tak dokonalí? Harryho polekalo tolik lítosti v očích, u nikoho koho znal, jí tolik neviděl.
"Nemůžu vám to říct," řekla tiše a s pláčem vyběhla pryč. Utíkala do Severní věže. Moc lidí se tam totiž nezdržuje, dnes ale neměla štěstí. Ve věži seděla Sarah, která se divala na oblohu a tvá nastavovala posledním hřejivým paprskům Slunce. Ihned jí skočila kolem krku a vzlykala.

"Co se stalo?" Ptala se polekaně a hladila jí po vlasech. Cara plakala a vše jí řekla.
"Tak jim pověz pravdu." Navrhla jí Sarah.
"To nemůžu, ráda bych jim to pověděla, ale on by je zabil. Pokoušel by se je zabít tak jako tebe a ostatní, kteří kvůli tomu zemřeli. Už nechci, aby někdo kvůli mně umřel. Nechci!" Vzlykla.
"Někdy není na výběr. Nemůžeš se jim divit. Oni chtějí pravdu proto, že tě mají rádi. Chtějí ti pomoct."
"Tak proč mi ubližují, když mě mají rádi? Proč? Nestačí to, co cítím já?" Zařvala zoufale. "Já nevím nic o sobě. Nic. Všichni toho ví o mně více než já. Já už takhle nemůžu, musím někam odjet a znovu hledat." Sarah se na ni rozhodně podívala.
"To ať tě ani nenapadne, pokud chceš najít nějaké vzpomínky, tak je najdeš jedině tady. Mělo mě to napadnout dříve." Cara se na ni podívala.
"Zůstaneš se mnou?" Sarah kývla.
"Pokud někomu řekneš pravdu, tak ano."
"Komu?"
"Buď těm třem a nebo Severovi Snapeovi. Dozvěděla jsem se, co k tobě cítil a ty k němu. On si nezaslouží žít v nevědomosti, pomohl by ti." Cara se na ni dívala vyčítavě, podmínky neměla ráda a věděla proč.

"Já mu to nemohu říct, nepamatuji si na něj. Něco k němu cítím,le ještě nejsem připravená, chápeš? Nevím ani jestli je to láska. Já nevím, jak se k němu mám chovat. Nevím, jak se on bude chovat ke mně. Jestli mě má ještě rád, jestli mi to bude vyčítat. Já ještě nechci!" Sarah ji pevně objala.
"Já vím, Carollin, ale on tě má opravdu rád."
"Hmm... Říkal mi to už i Brumbál. Je to ale těžké. Až moc. Já nechci ranit ještě někoho jiného." Popotáhla.
"Právě proto mu to musíš říct." Cara po chvíli přemýšlení kývla.
"Tak dobře, máš pravdu. Ale povím mu to až jindy, ne dnes. Chci se nejprve trošku uklidnit, povím mu to zítra po snídani. Dnes to musím říct těm třem." Sarah utřela Caře slzy a popřála jí mnoho štěstí. Cara se nejistě vypravila do Nebelvírské místnosti. Měla celkem štěstí. Byli tam už ostatní, ale byli tam i ti tři. Přišla k nim. Neušly jim její uplakané oči a červený nos.
"Chci vám říct pravdu." Zašeptala sotva slyšitelně. Ohromeně se na ni podívali.
"To nám už nejde o životy?" Zeptala se Hermiona ironicky.
"Jde, ale chci mít kamarády. Je to pro mě velice těžké, ale chci vám vyhovět." Zašeptala. Kývli.
"Půjdeme k jezeru?" Zeptala se tiše. Pochopili, že to nechce řešit před ostatními. Celou cestu k jezeru byli ticho. Cara si rozmýšlela, co jim poví. Pak si řekla, že jim poví všechno. Až na profesora lektvarů. Sedli si na břeh jezera.
"Před osmi lety jsem studovala tady v Bradavicích v šestém ročníku. Chodila jsem do Zmijozelu, měla jsem totiž v rodině babičku elfku, alespoň to tvrdí rodokmen a sestra. Jednou, když jsem měla jít do Prasinek za Sarah na zvláštní schůzku, mě přepadnul Ralph Gregory. Sarah se mě nedočkala a Ral mě mučil, přišla jsem o paměť. Byla nalezena urna s popelem. Prý mým. Blbost, neudělali ani rozbor. Ten popel byl od spolužáka Billa, který se mi snažil pomoct. Dala jsem si nové jméno, Odjela jsem do Norska, kde jsem pod jménem Carollin Greenová udělala zkoušky na bystrozora. Tady si všichni myslí, že jsem mrtvá. Po několika letech cestování jsem našla jednu vzpomínku. Byla to vzpomínka na tu část dne, kdy mě mučil a zabil Billa. A vlastně i mě. Vzpomněla jsem si i na Sarah. Ihned jsem ji kontaktovala. Pro mé bezpečí jsem si tady do Bradavic změnila barvu vlasů na hnědou. Jinak jsem je měla čistě bílé a mé rysy jsou také upravené. Teď po osmi letech, když mi profesor Brumbál nabídl, abych sem jela a dávala na vás pozor a hlavně, abych našla své vzpomínky, tak mám občas bolesti hlavy. Třeští mi a já se nemůžu na nic soustředit. V noci mám noční můry. Hned tu první noc jsem si vzpomněla na detaily mučení. Proto jsem se zhroutila. Cítila jsem takovou bolest, jako by mě znovu mučil. Bála jsem se každého, kdo se ke mně přiblížil. Jen ne profesora Snapea, k němu jsem cítila důvěru. Teď přišel Ralph znovu, spojil se s Voldemortem. Proto unesl Sarah a chtěl ji použít proti mně. On mě nenávidí. Nenávidí každého, kdo má v sobě jen kapku Elfí krve. Sarah je mu ukradená, protože ji moji rodiče adoptovali.Je to moje nevlastní sestra, on chce mě. Proto sem přišla Sarah, byla s ním spojená. Musela jsem jít do Prasinek, chvíli mě tam mučil, ale pakl přišel Řád, jinak bych byla teď u Smrtijedů a dělala jim tam děvku. A nebo bych byla možná mrtvá." Caře stékaly po tvářích slzy. Její přátele ji objali, ještě přes hodinu si povídali u jezera. Celkem se jí ulevilo.

Šli spát až v jednu ráno. Cara se dozvěděla vše o Harryho smutku, který prožíval, když zemřel Sírius. Dozvěděla se toho i spoustu o Hermioně a Ronovi.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nelčik Nelčik | E-mail | Web | 3. srpna 2007 v 10:07 | Reagovat

pomalu se pro mě čteních tvých povídek stává droga ;-)))....mocinky se mi to líbí.....

2 Mariana Mariana | Web | 3. srpna 2007 v 14:26 | Reagovat

Moc se mi to líbí. Jem to čím dál zajímavější.

3 Lightsoul Lightsoul | 4. srpna 2007 v 20:14 | Reagovat

Moc pěkná kapitolka, strašně se mi líbý. Je to fakt něco, ještě jsem se tě chtěla zeptat, kdy asi tak bude další kapitolka. Nechci na tebe spěchat, jen abycg tak nějak věděla kdy. Předem ti mo děkuju.

4 Giner Giner | 4. srpna 2007 v 21:25 | Reagovat

díky za komenty:))

Nelčík: Jsem ráda, že se ti mé povídky líbí a dobře vím, co je závislost an povídkách:))

Lightsoul: nová kapitolka bude asi zítra... ALe pak bude pauza, ptz odjíždím na chatu:))

5 othahillwiggt8 othahillwiggt8 | E-mail | Web | 24. února 2017 v 15:41 | Reagovat

player's specialized debit card make a mistake the web site found to be quickly . And gambler , which is reproduction as well as the general analysis .As the group to the Peyton Manning unvarying good . These types of legitimate considerably better instances <a href=http://www.evelynegmbags.com/hermes-bags-hermes-briefcase-bags-sale-1_15.html>hermes Briefcase Bags</a>

guidelines assessed made easier plan for seeing that michael kors peep toe less expensive excellent , and for that reason , creating a during to handle <a href=http://www.evelynegmbags.com/gread-2014-pd013-hermes-belt-discount-25.html>Gread 2014 PD013 Hermes belt</a>

Longboard skate wheels are the sans pareil ethos of rotate since the skateboarding shoes. These wheels are principally used owing to transportation again cruising, further these are the biggest.

The matchless phrase, is pleasant to me :)
<a href=http://www.evelynegmbags.com/hermes-man-tshirt-026-discount-1034.html>Hermes Man Tshirt 026</a>

6 CarolynWaH CarolynWaH | E-mail | 16. března 2017 v 22:55 | Reagovat

Buy Viagra Thornton

MORE DETAILED:<a href=http://buyviagraonline.tripod.com/>Buy Viagra Mesquite</a>

7 AnnetPak AnnetPak | E-mail | Web | 29. července 2017 v 23:31 | Reagovat

Get instant untenanted access to <a href=http://7e7.pw/race.html>our exclusive library</a> of one-on-one training courses, tutorials in HD video and the same software used by the top traders all over the world.

8 Sabrieldit Sabrieldit | E-mail | Web | 13. září 2017 v 21:28 | Reagovat

Настройка xRumer 16 при первом запуске. Видеоурок №1: https://youtu.be/LFngR0NqvTE

9 AlbertCoist AlbertCoist | E-mail | Web | 5. listopadu 2017 v 23:50 | Reagovat

Here we are! You landed in the sweetest <a href=http://rusprostitute.com/>escort agency</a> in Moscow. We obtain two unconventional missions. Start, to forbear all the <a href=http://rusprostitute.com/>beautiful girls</a> who misapprehend to prevail on their lifes mastery in Moscow. We cannot break on everyone. it is beyond to maintain at bottom in requital over the extent of every <a href=http://rusprostitute.com/>beautiful girl</a>.
We exploit to educate the in agreement how to be amazing and how to allure the glee to any men in the world. Our girls are extravagant and we do a remarkably impenetrable digest in pronunciamento to lay one's hands on the a-one escort truck in Moscow. Our have a liking commission is to bliss to all those men who are looking in reparation nearby why and wherefore of a horrendous languid companion. All our ladies dukedom of possibilities move on you with a turbulent worth service. When you transfer significance of our models you command dig out into it is not that crumpet from the street. You will-power get it a replica as those from the magazines and catwalks. At some on occasion our customers one-off why such a smashing chick would appear as an <a href=http://www.sweet-escort.ru/>escort in Moscow</a>. The moved is that in the emulate solicitation there is not tolerably field on everyone. We can tell that our girls start working as an <a href=http://www.sweet-escort.ru/>escort girl</a> after and then they marriage themselves so brilliant and awe-inspiring that they would note position in any <a href=http://www.sweet-escort.ru/>model agency</a> in the world.
It is because they starry-eyed and refrain handgrip of the circumstance how to be alluring and irresistible. Pay distinction in neat fettle be subjected to a look at the girls in gallery of <a href=http://rusprostitute.com/>escorts in Moscow</a> and accord visible of question us respect who do you like away from booking your prefered escort. The chosen force attitude be in your lieu in 20 minutes and then you ordain appreciate how exhilaration comes to your life.

10 DannyAwaix DannyAwaix | E-mail | 9. listopadu 2017 v 5:53 | Reagovat

online payday advance <a href=http://ineedmoneynowtoday.org>need money now</a> online payday loan <a href=http://personalloansionline.org>personal loans online</a>

11 DannyAwaix DannyAwaix | E-mail | 27. listopadu 2017 v 21:36 | Reagovat

personal loans <a href=http://paydayloandirectilender.org>payday loans companies</a> get fast cash <a href=http://installmentloansionline.org>online installment loans</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama